Örnek Umre Tur Programı

13 Gece 14 Gün Umre Tur Programı

1.GÜN İSTANBUL – MEDİNE

Atatürk Havalimanı Dış Hatlara Gidiş F Kontuarı önünde saat 10.30’da buluşma.Havaalanında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından, SV 258 ile saat 13.05 uçuşu ile  Medine-i Münevvere ’ye hareket. Medine Havaalanına varış, gerekli işlemler tamamlandıktan sonraMedine’de kalınacak Otel’e transfer, yerleşme. Belirlenen saatte otel lobisindenToplu hareket ederek Peygamber Efendimizi selamlama, Cennet’ül Baki selamlaması ve çevrenin tanıtımı.

2.GÜN MEDİNE

Sabah namazını müteakip saat 06.00’da Yeşil Kubbe önünde buluşma ve Resûlullah (sav)’ı selamlama, Ardından Cennet’ül Baki ve İç Ziyaretler (Hz. Ebubekir Mescidi, Hz. Ömer Mescidi, Hz. Ali Mescidi, Amberiye Mescidi.) Cuma namazının Mescid-i Nebevi’de kılınması ve serbest ibadet “Cumanız mübarek olsun.” Yatsı namazını müteakip saat: 21.00’da otel lobisinde toplanarak Medine Hurma Bahçesinde “Medine’yi Yaşamak”  konulu sohbet programı ve hurma alışverişi.

3.GÜN MEDİNE

Sabah namazını müteakip kahvaltının ardından Saat 07.30’da otel lobisinde buluşarak  Medine’deki Dış Ziyaretlere Hareket. Gezilecek Yerler: Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescidi (İki (İki Kıbleli Mescit), Yedi Mescitler (Hendek),Kuba Mescidi, Cuma Mescidi, Ziyaretler sonrasında istirahat.

4.GÜN MEDİNE- MEKKE                                                                                                                                                               

Sabah namazının Mescid-i Nebevi’de kılınması ve kahvaltının ardından Saat 10.00’da valizlerin oda kapılarının önüne çıkartılması. İhramlı vaziyette otel lobisinde buluşma otobüsümüz ile Âbâr-ı Ali adıyla anılan Zülhuleyfe’deki Mikat Mescid ’ine hareket, öğlen ve ihram namazının kılınması ardından toplu olarak Umreye Niyet ve Telbiye getirerek Kâbe’yi Muazzama ’ya hareket.

4.GÜN MEKKE

Mekke’yi Mükerreme’ye varış, otelimize yerleşme. İstirahat sonrasında belirlenen saatte görevlimiz İle birlikte Kâbe’yi Muazzama ‘ya gidiş ve Umre tavafı, Tavaf namazı ardından Safa-Merve arasında Umre sayı ve tıraş (Umreniz makbul olsun..)

5.GÜN MEKKE

Kâbe-i Muazzama’da Serbest ibadet Nafile Tavaf ve Dua, Mevlid Kandili Programı için saat 21.30’da otel lobisinde buluşma

Toplu olarak Mevlid Kandili Sohbeti, Tavaf ve Dua, Mevlid gecesinin ihya edilmesi.

6.GÜN MEKKE

Sabah Namazının Kâbe-i Muazzama’da kılınması ve kahvaltının ardından saat 07.30’da otel lobisinde buluşarak Mekke Dış Ziyaretlerine hareket. Gezilecek yerler: Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennet’ül Mualla Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu evin bulunduğu mahalle.

NOT: Umre yapmak isteyen misafirlerimiz kahvaltının ardından Saat 07.30’da İhramlı olarak Otel lobisinde hazır olmaları ve umre için Mikat sınırı olan Arafat’ta umreye niyet ederek umre yapabilirler, Kâbe-i Muazzama’da Umre tavafı, Tavaf namazı ardından, Safa-Merve arasında Umre sayı ve tıraş (Umreniz makbul olsun)                      

7.GÜN MEKKE

Sabah namazının Kâbe-i Muazzama’da kılınması ve kahvaltının ardından Saat 07.30’da ihramlı olarak otel lobisinde buluşarak umre için Hudeybiye’ye hareket  Hudeybiye’de umreye niyet, Kâbe-i Muazzama’ya hareket. Umre tavafı, Tavaf namazı ardından Safa-Merve arasında Umre sayı ve tıraş (Umreniz makbul olsun)

8.GÜN MEKKE  

Kâbe-i Muazzama’da Serbest ibadet Nafile Namaz, Tavaf ve Dua

9.GÜN MEKKE  

Kâbe-i Muazzama’da Serbest ibadet Nafile Tavaf ve Dua Cuma namazının Kâbe-i Muazzama’da Kılınması Nafile Namaza, Tavaf ve Dua.                                                                                                                                                                                     

10.GÜN MEKKE 

Kâbe-i Muazzama’da Serbest ibadet Nafile Tavaf ve Dua

11.GÜN MEKKE

Sabah namazının Kâbe-i Muazzama’da kılınması ve kahvaltının ardından Saat 07.30’da ihramlı olarak otel lobisinde buluşarak umre için Curane’ye hareket  Curane’de umreye niyet, Kâbe-i Muazzama’ya hareket. Umre tavafı, Tavaf namazı ardından Safa-Merve arasında Umre sayı ve tıraş (Umreniz makbul olsun)

12-13.GÜN MEKKE

Kâbe-i Muazzama’da Serbest ibadet Nafile Tavaf ve Dua

14.GÜN CİDDE – İSTANBUL

Belirlenen saatte bagajların oda kapıları önüne çıkartılması ve Cidde havalimanına Hareket burada yapılacak bilet bagaj işlemlerinin ardından SV 261 uçuşu ile saat 17.15’te Cidde’den İstanbul’a hareket, Türkiye’ye hoş geldiniz.